Miłość i zgoda domu ozdoba. Od ziarna do chleba

Przy pięknej pogodzie zorganizowano w sobotę w Brodnicy festyn „Od ziarna do chleba”. W okolicach szkoły należącej do Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Karbowskiej było gwarno, pachniało grochówką a roztańczona i rozśpiewana scena zbierała oklaski z widowni.

Największym zainteresowaniem cieszyły się stoiska przygotowane przez panie z kół gospodyń wiejskich. Po prostu smaczne jadło. Ale byli też zawodowi producenci artykułów spożywczych jak choćby tradycją słynący rypiński „Rotr”. Były zatem wyroby mleczne i sadzonki kwiatów, nasiona i miód, wyroby rękodzieła artystycznego – rzeźby w drewnie i glinie, stary sprzęt gospodarstwa domowego i nowiutkie traktory, ciągniki z kabiną klimatyzowaną i dawne formy do wypieku ciasta, kuchenna makatka z napisem „Miłość i zgoda domu ozdoba”.

A na scenie dominowali uczniowie CKZiU Brodnica, „Wesołe Kumoszki” ze Zbiczna, cyrkowcy, tancerze zumby a także grupa „Boys Band”.

Festyn odwiedzili m.in. Ryszard Bober, przewodniczący sejmiku woj. kujawsko-pomorskiego, Piotr Boiński, starosta brodnicki.

Tekst i fot. (wind)