Mistrzostwa Gminy Brzozie w Unihokeju

DSC 03152

3 listopada 2022r. w Szkole Podstawowej w Brzoziu odbyły się Mistrzostwa Gminy Brzozie w Unihokeju. Organizatorkami turnieju były nauczycielki wychowania fizycznego –  Agnieszka Fiszer  oraz  Alicja Kotewicz.  W rozgrywkach będących jednocześnie eliminacjami do mistrzostw powiatu, wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z Gminy Brzozie: Szkoła Podstawowa w Wielkim Leźnie z opiekunem Oliwią Pawłwską, Szkoła Podstawowa w Jajkowie z opiekunami Radosławem Fiszerem i Tomaszem Warmińskim oraz gospodarz rozgrywek Szkoła Podstawowa w Brzoziu z opiekunkami Agnieszką Fiszer i Alicją Kotewicz.

Turniej  przeprowadzono w czterech kategoriach: dziewczęta i chłopcy  rocznik 2007-2008 oraz dziewczęta i chłopcy rocznik 2009 – i młodsi.  Każda ze szkół wystawiła po cztery reprezentacje, czyli w każdej kategorii. Łącznie w eliminacjach wzięło udział dwanaście drużyn. Sędzią głównym rozgrywek był pasjonat unihokeja Henryk Zalewski,  wspierany przez dawnych zawodników, Dawida Radzikowskiego i Jana Kowalskiego, rozpoczynających przygodę z sędziowaniem pod czujnym okiem eksperta. Turniej przebiegł według zasad fair – play w atmosferze „zdrowej” rywalizacji. Dla uczniów poza sportowymi zmaganiami była to również możliwość poznania rówieśników z sąsiednich szkół, wymiany doświadczeń i podpatrywania  umiejętności najlepszych. 

Dyplomy oraz upominki wszystkim drużynom w imieniu Wójta Gminy Brzozie wręczyła Aleksandra Grajewska, podinspektor ds. kadr i obsługi Rady Gminy. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Brzoziu Katarzyna Wandzlewicz pogratulowała  zawodnikom i opiekunom oraz życzyła powodzenia w kolejnym etapie gry. 

AWANS DO MISTRZOSTW POWIATU UZYSKAŁY NASTĘPUJĄCE REPREZENTACJE:

  1. Chłopcy rocznik 2007-2008 Szkoła Podstawowa w Brzoziu
  2. Chłopcy rocznik 2009 i młodsi Szkoła Podstawowa w Brzoziu
  3. Dziewczęta rocznik 2007 – 2008 Szkoła Podstawowa w Jajkowie
  4. Dziewczęta rocznik 2009 i młodsze Szkoła Podstawowa w Jajkowie

Zwycięskie drużyny chłopców – Gospodarzy wystąpiły w następujących składach:

Rocznik 2007-2008: Bartłomiej Bąkowski, Wiktor Fiszer, Dominik Groszewski, Maciej Kaczmarski, Jakub Karbowski, Patryk Najda, Kacper Ostrowski, Lucjan Weręgowski , Krystian Witulski – opiekun Agnieszka Fisze

Rocznik 2009 i młodsi: Hubert Brzeziński, Antoni Drwęski, Franciszek Korecki, Igor Prokop, Wojciech Wardowski, Franciszek Weręgowski, Piotr Zabłoński – opiekun Alicja Kotewicz