Na patriotyczną nutę

W Szkole Podstawowej w Świedziebni odbył się IV Festiwal Piosenki WSPOMNIEŃ CZAR pt, “Na żołnierską i patriotyczną nutę…”

Na otwarcie festiwalu wszyscy obecni na sali wraz z chórem “Arioso” odśpiewali piosenkę “Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”.

Udział wzięło 12 zespołów: chór “Arioso” ze Świedziebni, chór “Pokolenia” z Lubicza Dolnego, chór męski “Osięciny” z Osięcin, zespół “Sierpczanie” z Sierpca, zespół “Karbowianie” z Karbowa, zespół “Serenada” z Karbowa, zespół wokalny “Nowalijki” z Chełmna, zespoły “Byle Babki” z Łąkorza,  “Złoty Krąg” z Bobrowa,  “Anibabki” z Kurzętnika, “Wesołe Kumoszki” ze Zbiczna,  “Wszyscy Razem” z Brzozia.

Każdy zespół wykonał po trzy utwory. “Wszyscy Razem” z Brzozia zaśpiewali “Maszerują strzelcy” (Piechota), “Jak długo w sercach naszych” oraz “Raduje się serce”(Pierwsza kadrowa). Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz statuetki.

Chór “Osięciny” otrzymał dodatkowe specjalne wyróżnienie od wójta gminy Świedziebnia Szymona Zalewskiego, a zespół “Anibabki” wyróżnienie od przewodniczącego Rady Gminy Kazimierza Bejgera.

Po części artystycznej organizatorzy zaprosili wszystkich na gorący posiłek.Organizatorem byli: chór “Arioso”, Urząd Gminy w Świedziebni, Gminna Biblioteka Publiczna w Świedziebni, Starostwo Powiatowe w Brodnicy.  Patronat honorowy objęli Wójt i Rada Gminy w Świedziebni oraz Starosta Powiatu Brodnickiego.

(wind)