Na trasie I Biegu “Dycha Anny Wazówny”

W Brodnicy rozegrano bieg uliczny na trasie 10 km. Impreza, rozegrana po raz pierwszy została wpisana do kalendarza biegów ulicznych w Polsce jako “Dycha Anny Wazówny”.

W biegu wystartowało, jak na inaugurację, nadspodziewanie wielu biegaczy z całego kraju, także z Norwegii i Niemiec. Jeszcze dzień przed imprezą na liście było blisko 100 osób, na starcie stanęło 154 zawodniczek i zawodników.

Trasa wyścigu prowadziła z ul. Zamkowej – spod Pałacu Anny Wazówny – przez ul. św. Jakuba, Kościelną, Kościuszki, Strzelecką, Przykop, Żwirki i Wigury, Leśną, Świerkową, gdzie była pętla.

Wśród startujących były reprezentantki Gminy Brzozie. Obie biegaczki spisały się znakomicie – Bożena Kalisz z Brzozia zajęła 20 miejsce, a Aneta Kalisz z Sugajna przybiegła na 27 pozycji. Bieg ukończyło 144 biegaczy.