Nagrodzona w konkursie Agricola – Syn Ziemi

agricola01 700

W Konkursie Agricola – Syn Ziemi wręczono statuetki tegorocznym laureatom konkursu. Wśród najlepszych znalazła się p. Iwona Wiśniewska z Jajkowa. Nominowała ją do konkursu wójt Danuta Kędziorska-Cieszyńska. Nagrody przyznano w trzech kategoriach, a panią Iwonę nominowano w kategorii “kobieta przedsiębiorcza, kobieta aktywna społecznie”. Gratulujemy!

W dniu 7 grudnia w w Teatrze Horzycy w Toruniu odbyła się uroczysta gala. W jej trakcie wręczono okolicznościowe statuetki tegorocznym laureatom konkursu o Nagrodę Marszałka Województwa Agricola – Syn Ziemi. Nagrody przyznano w trzech kategoriach: rolnictwo tradycyjne, innowacje w rolnictwie i kobieta przedsiębiorcza, kobieta aktywna społecznie. Wśród najlepszych znaleźli się także przedstawiciele powiatu brodnickiego, a w kategorii “kobieta przedsiębiorcza, kobieta aktywna społecznie” p. Iwona Wiśniewska z Jajkowa. Najlepsi odebrali okolicznościowe statuetki z rąk przewodniczącej sejmiku województwa Elżbiety Piniewskiej i wicemarszałka województwa Zbigniewa Sosnowskiego.

Konkurs adresowany jest do osób, które mieszkają i prowadzą gospodarstwo rolne na terenie województwa kujawsko-pomorskiego oraz kobiet, prowadzących działalność zawodową i społeczną na terenach wiejskich naszego regionu. Jego celem jest wyróżnienie najbardziej przedsiębiorczych rolników. Ważna jest także promocja i prezentacja różnorodnej aktywności kobiet w zakresie działalności gospodarczej oraz promowanie nowoczesnego rolnictwa naszego regionu.

Przedsiębiorczy, zaradni, pełni chęci i pomysłów – tacy są kujawsko-pomorscy rolnicy. Dzięki waszemu zaangażowaniu jako województwo osiągamy wysokie wyniki i otrzymujemy bardzo dobrą jakościowo żywność. Życzę wam, by polska wieś stawała się coraz zasobniejsza i w jeszcze większym stopniu wykorzystywała współczesne szanse rozwojowe, nie rezygnując jednocześnie z kultywowania tradycji i podtrzymywania więzi lokalnych – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Fot. Andrzej Goiński/UMWKP