Narodowy Dzień Sportu w Gimnazjum w Brzoziu

– Pokaz sekcji kickboxingu – Zamek Expom Kurzętnik
– „Bieg o Pietruszkę” – 6 km
– „Mistrzostwa w Unihokeju Dziewcząt i Chłopców o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Brzoziu”
– Zdrowy posiłek – regeneracyjna zupa dyniowa

W piątek, 30 września nauczyciele wychowania fizycznego Gimnazjum w Brzoziu – p. A. Fiszer i p. R. Fiszer zorganizowali cykl imprez sportowych z okazji obchodów Narodowego Dnia Sportu, który przypadał na 1 października.

O godz. 800 odbył się pokaz przedstawicieli sekcji kickboxingu – Zamek Expom Kurzętnik. Swoje wysokie umiejętności zaprezentowali: Karolina Lewalska, Piotr Kołakowski, Krystian Rzepka (uczeń Gimnazjum w Brzoziu) oraz opowiedzieli również o odnoszonych sukcesach. Pani Karolina jest aktualną Mistrzynią Polski Seniorów oraz zdobywczynią Pucharu Świata i Europy a także Wicemistrzynią Mistrzostw Europy, p. Piotr jest Akademickim Mistrzem Polski oraz Wicemistrzem Mistrzostw Europy, zaś nasz uczeń – Krystian Rzepka jest Mistrzem Polski w Formule Light Contact do 69 kg oraz zdobywca Pucharu Polski. Pokaz zrobił na uczniach gimnazjum wielkie wrażenie. Mamy nadzieję, że była to pierwsza, ale nie ostatnia wizyta w naszej szkole. Trenerem zawodników jest Leszek Jobs.

Po pokazie odbyła się rozgrzewka uczestników „Biegu o Pietruszkę”. Celem akcji było propagowanie zdrowego stylu życia poprzez bieganie. Uczestnicy pokonali 6 km dystans – trasą spod budynku gimnazjum do Brzozia Lub. i z powrotem. Do akcji przyłączyli się uczniowie, rodzice uczniów oraz zawodnicy odnoszący sukcesy, m.in. Paweł Moskal – coroczny uczestnik naszego Biegu Wiosny. Bieg odbył się przy współpracy p. A. Fiszer oraz znanej popularyzatorki sportu z W. Głęboczka – p. Ewy Rzepki. Gratulujemy wszystkim ukończenia biegu.

Specjalnie dla miłośników unihokeja – dyscypliny, w której nasi uczniowie odnoszą największe sukcesy, pan Radosław Fiszer zorganizował Mistrzostwa w Unihokeju o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Brzoziu. Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje dziewcząt i chłopców z wszystkich klas. Po zaciętej rywalizacji poszczególne drużyny klasowe zajęły następujące lokaty:

Kategoria dziewcząt:
1 miejsce – klasa IIIb
2 miejsce – klasa IIIa
3 miejsce – klasa 1b
4 miejsce – klasa 2c

Kategoria chłopców:
1 miejsce – klasa IIIa
2 miejsce – klasa IIIb
3 miejsce – klasa 1b
4 miejsce – klasa 2a

Wywalczone puchary drużyny otrzymają z rąk Pani Dyrektor M. Pucek podczas uroczystego apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Specjalnie dla uczestników sportowych zmagań uczniowie klas trzecich gimnazjum pod kierunkiem p. R. Fiszera przygotowali regeneracyjną zdrową zupę dyniową, którą częstowali sportowców. Zupa była nie tylko zdrowa ale i pyszna!!!

Szkolny Dzień Sportu wypełniony różnorodnymi atrakcjami przysporzył uczniom wiele radości. Miejmy nadzieję, że przyczyni się do rozbudzenia aktywności sportowej wśród naszych uczniów, rodziców i nauczycieli, bo taki był nasz cel. Organizatorzy dziękują trenerowi Leszkowi Jobsowi i jego zawodnikom oraz rodzicom uczniów gimnazjum za przyłączenie się do akcji.

Organizatorzy Szkolnego Dnia Sportu
– nauczyciele wychowania fizycznego – Agnieszka Fiszer i Radosław Fiszer