Nasze KGW górą

bitwa

“Bitwa Regionów” to ogólnopolski konkurs kulinarny dla pań z KGW oraz innych organizacji kobiecych działających na wsiach. Panie przygotowują tradycyjne potrawy regionalne charakterystyczne dla regionu działania KGW. Komisja konkursowa, w której skład wchodzi lokalny ekspert kulinarny, ocenia potrawy i przyznaje im odpowiednią punktację. W sobotę, 27 maja w Zbicznie odbył się powiatowy etap konkursu, w którym nasze koła zajęły dwa pierwsze miejsca.

A jak wygląda konkurs? W pierwszym etapie wszystkie KGW, które dokonały zgłoszenia online, biorą udział w powiatowych piknikach z Produktem Polskim. Dziesięć kół, które zdobędą najwyższą liczbę punktów w danym województwie, zostanie zaproszonych do II etapu – półfinałów wojewódzkich. W trzecim etapie, ogólnopolskim, zmierzy się 16 kół, po jednym z każdego województwa.

Bitwa Regionów na etapie powiatowym odbyła się 27 maja podczas Pikniku z PRODUKTEM POLSKIM w Zbicznie. Wzięły w niej udział 24 KGW z terenu powiatu brodnickiego. Komisja konkursowa w składzie Artur Pesta, Arkadiusz Orłowski i Michał von Ossowski wyłoniła z 24 dań konkursowych 3 potrawy, które się szczególnie wyróżniły.

1 miejsce zajęło KGW Brzozie 
 
2 miejsce zajęło KGW Jajkowo 
 
3 miejsce zajęło KGW w Kretkach Małych
 

Nasze koła dały sobie świetnie radę i pobiły konkurentki z innych gmin na głowę, zajmując dwa pierwsze miejsca. Brawo!!! KGW Brzozie zajęło I miejsce za kaczkę z wiejskiej zagrody nadziewaną sianem, a KGW Jajkowo zajęło drugie miejsce za zupę jajeczną. Nagrody wręczyła Anna Gembicka wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi. Konkurs organizują: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa we współpracy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Fot. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Bydgoszczy, Wioska Tematyczna Początku Życia