NOWY MODUŁ “CZAS NA ODPADY” W APLIKACJI mINSTYTUCJA

czasnaodpady (1)

Zainstaluj aplikację mobilną mInstytucja i korzystaj z nowego modułu “Czas na odpady”. Dodaj swój adres zamieszkania, ustaw powiadomienia i otrzymuj komunikaty na telefon i/lub e-mail o zbliżającym się odbiorze odpadów

Jeżeli nie masz jeszcze zainstalowanej aplikacji mobilnej, oto krótka instrukcja:

Aplikacja Mobilna mInstytucja dla Podatnika i Obywatela

Aplikacja mInstytucja to Mobilny Urząd w Twoim telefonie, działa wszędzie tam, gdzie tego potrzebujesz.

Jest to bezpłatna dla obywatela aplikacja mobilna na urządzenia mobilne typu smartfon oraz tablet z systemem operacyjnym Android/iOS. Głównym celem aplikacji mobilnej jest dostarczenie obywatelom i przedsiębiorcom bezpiecznego dostępu do danych z Rejestrów Publicznych, a także sprawnej komunikacji z instytucjami publicznymi. Autoryzacja odbywa się za pomocą Krajowego Węzła Tożsamości (Profil Zaufany, bankowość elektroniczna, e-dowód osobisty).

Po pobraniu ze sklepu Google Play / App Store i zanistalowaniu, pierwsze uruchomienie aplikacji wymaga zapoznania się i zaakceptowania warunków użytkowania oraz nadania numeru PIN. Możemy ustawić również dodatkową ochronę biometryczną w postaci odczytu linii papilarnych lub opcji rozpoznawania twarzy. 

Z listy wyboru gmin wybieramy interesujący nas urząd, który stanie się gminą domyślną. Można to zrobić poprzez ręczne odszukanie na liście gmin lub poprzez opcję wyszukiwania.

Aby skorzystać z pełnej funkcjonalności aplikacji konieczne jest potwierdzenie swojej tożsamości przy wykorzystaniu profilu zaufanego, bankowości elektronicznej lub e-dowodu. Po potwierdzeniu swojej tożsamości możemy zweryfikować nasze dane osobowe i kontaktowe.

Strona główna aplikacji umożliwia dostęp do najważniejszych usług lokalnych i centralnych. W widoku podstawowych kafelków otrzymujemy dostep do: e-usług, dokumentów wysłanych i roboczych, podatków i opłat lokalnych, moich płatności i czy nowego modułu Czas na odpady. Na stronie głównej dostepne są również pozostałe kafelki z odnośnikami do usług centralnych jak: Profil zaufany, akta stanu cywilnego, dowód osobisty, punkty karne czy zameldowanie.

Moduł “Czas na odpady”

Wybieramy moduł “Czas na odpady”. Tam dowiemy się o:
– Harmonogramie odbioru odpadów
– Jak segregować?
– PSZOK – informacje o działaniu Punktu Selektywnego Zbiórki Odpadów Komunalnych
– Oświadczenia

 

Screenshot 20230905 082159 czasnaodpady

Harmonogram odbioru odpadów wyświetli informacje o odbiorze odpadów, po poprawnym dodaniu adresu zamieszkania. Aby dodać adres zamieszkania należy przejść do okna “Ustawienia” i dodać interesujące adresy – można kilka.

adres1 Screenshot 20230905 083136

Aby ustawić powiadomienia, klikamy w ikonę dzwonek (w prawym dolnym rogu), następnie klikamy w ikonę “Ustawienia”. Tam ustalamy m.in. dla odpadów powiadomienia typu “Aplikacja (Push)” na smartfony i/lub e-mail. Przechodzimy do “Ustawienia dodatkowe” w celu ustawienia terminów przypomnień: ile dni wcześniej i godzinę przypomnień; oraz typy odpadów.

powiadom1 powiadom2

powiadom3 opcje