O kosmosie w Wielkim Leźnie

Szkoła Podstawowa w Wielkim Leźnie jako pierwsza w województwie kujawsko-pomorskim wzięła udział w projekcie – The Universe “our home full of wonders”.

Szkoła z Leźna znalazła się wśród 18 wybranych szkół naszego województwa, które zostały wybrane do projektu realizowanego przez Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy we współpracy z Fundacją New Space. Celem projektu jest popularyzacja wiedzy o astronomii wśród dzieci i młodzieży. Szkołę do projektu zgłosiła Alicja Ziętarska – nauczyciel matematyki i przyrody.

W czasie 90- minutowych zajęć dzieci zapoznały się wiedzą z zakresu astronomii i z historią podróży kosmicznych. Podczas warsztatów uczniowie budowali modele latających rakiet. Dzięki temu zapoznały się w prosty sposób ze zjawiskiem odrzutu oraz III Zasadą Dynamiki Newtona, czyli zasady akcji i reakcji. Na zakończenie każdy uczestnik na pamiątkę zajęć otrzymał drobny upominek w postaci gry dydaktycznej. Nauczyciele otrzymali materiały edukacyjne do realizacji interaktywnych warsztatów z kolejnymi grupami.