Ogólnopolski konkurs kulinarny dla KGW „Bitwa Regionów”

Bitwa Regionow

Rozpoczął się nabór do VIII edycji ogólnopolskiego konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów”!

 

Konkurs skierowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich i stowarzyszeń skupiających osoby z terenów wiejskich, których celem statutowym działania jest m.in. promocja i pielęgnowanie lokalnych tradycji kulinarnych, działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych, rozwój kultury ludowej, w tym w szczególności kultury lokalnej i regionalnej, upowszechnianie i rozwój form współdziałania, gospodarowania i racjonalnych metod prowadzenia gospodarstw domowych.

 

Doskonale wiadomo jak ważną rolę pełnią Koła Gospodyń Wiejskich w lokalnych społecznościach, które są skarbnicą wiedzy o tradycjach i zwyczajach panujących w naszych „małych ojczyznach”.

W woj. kujawsko-pomorskim zostanie przeprowadzonych 19 powiatowych Pikników z Produktem Polskim, podczas których organizowane będą eliminacje wojewódzkie konkursu Bitwa Regionów.

Jest o co powalczyć, ponieważ nagrodami na etapie powiatowym są nagrody finansowe w wysokości: za I miejsce 2 000,00 zł (słownie: dwa tysiące złotych), za II miejsce – 1 500 zł (słownie: tysiąc pięćset złotych), a za III miejsce – 1 000 zł (słownie: tysiąc złotych).

Bardzo atrakcyjne nagrody zostały przewidziane także w II i III etapie konkursu

Etap II (wojewódzki) – za zajęcie:
A) I miejsca nagroda pieniężna o wartości 5 000 zł brutto (słownie: pięć tysięcy złotych),
B) II miejsca nagroda pieniężna o wartości 3 500 zł brutto (słownie: trzy tysiące pięćset złotych),
C) III miejsca nagroda pieniężna o wartości 2 000 zł (słownie: dwa tysiące złotych);

 

Etap III – za zajęcie:

  1. A) I miejsca nagroda pieniężna o wartości 25 000 zł brutto (słownie: dwadzieścia pięć tysięcy złotych) oraz nagroda dodatkowa w formie wyjazdu dla 5 członków KGW na zagraniczne targi rolno-spożywcze odbywające się na terenie Unii Europejskiej, na których swoje stoisko będzie miał Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa,
  2. B) II miejsca nagroda pieniężna o wartości 15 000 zł brutto (słownie: piętnaście tysięcy złotych),
  3. C) III miejsca nagroda pieniężna o wartości 10 000 zł brutto (słownie: dziesięć tysięcy złotych).

 

Wszystkie ważne informacje dotyczące konkursu, Regulamin, Lokalizacje i daty Pikników z PRODUKTEM POLSKIM (dostępne w późniejszym terminie po publikacji przez MRiRW), jak również podsumowanie wcześniejszych edycji dostępne są na stronie www.bitwaregionow.pl

Współorganizatorami konkursu Bitwa Regionów są Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy współpracy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

KGW 1460 x 616 Bitwa Regionow 4v2 KOWR

Załączniki do pobrania

Plik Data dodania Wielkość pliku Pobrania
doc Bitwa Regionów - informacje 16/03/2023 07:20 36 KB 1006
pdf BITWA_REGIONOW_2022_plakat_50x70cm_22052022_druk_bezspadu 16/03/2023 07:20 999 KB 999