Ogólnopolski Turniej Szczypiorniak na Orlikach w Brzoziu

Ogólnopolski Turniej Szczypiorniak na Orlikach popularyzujący piłkę ręczną w szkołach podstawowych wystartował!

Turniej na Orliku w Brzoziu zostanie rozegrany 16 maja 2014r. o godzinie 9.00 Serdecznie zapraszamy do kibicowania naszym zawodniczkom i zawodnikom.

Szczypiorniak na Orlikach jest programem mającym na celu popularyzację piłki ręcznej wśród dzieci, młodzieży, a także nauczycieli wychowania fizycznego w szkołach podstawowych.

Tradycją powoli staje się finał Szczypiorniaka na Orlikach – kontakt młodych szczypiornistów z piłką ręczną na poziomie reprezentacyjnym i możliwość obejrzenia meczu piłki ręcznej w wykonaniu naszej reprezentacji seniorów. Zakończeniem turniejów eliminacyjnych Szczypiorniak na Orlikach jest bowiem Festiwal PGNiG Dzieciom, który odbędzie się w dniach 09-11 czerwca 2014 roku w Częstochowie. Mecze o medale zostaną rozegrane 11 czerwca, tuż przed spotkaniem kwalifikacyjnym kobiet do Mistrzostw Europy 2014 w którym zmierzą się kadry seniorek Polski i Czarnogóry.

Wszystkie drużyny, które wezmą udział w turnieju otrzymają pamiątkowe koszulki, stroje do gry w piłkę ręczną.

Organizatorami turnieju Szczypiorniak na Orlikach 2014 jest Urząd Gminy w Brzoziu i animator sportu Jarosław Roszkowski.