Ostrzeżenie metrologiczne – Burze

kompozycja efektow pogodowych

Uwaga burze!

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy wydał ostrzeżenie meteorologiczne o możliwych burzach. Wystąpienie zjawiska przewidywane jest od godz. 21.00 17 lipca w poniedziałek do 6.00 we wtorek, br. na obszarze 19 powiatów: aleksandrowskiego, brodnickiego, bydgoskiego, Bydgoszczy, chełmińskiego, golubsko-dobrzyńskiego, Grudziądza, grudziądzkiego, inowrocławskiego, lipnowskiego, nakielskiego, rypińskiego, sępoleńskiego, świeckiego, Torunia, toruńskiego, tucholskiego, wąbrzeskiego i żnińskiego .
Ostrzeżenie dotyczy także powiatu brodnickiego i zostało wydane na podstawie informacji Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.
 
Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 15 do 25 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwy drobny grad.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oszacowano na 80 proc.
 
Ostrzeżeniu nadano pierwszy stopień zagrożenia, co oznacza możliwość wystąpienia szkód: uszkodzenia budynków, dachów, szkody w drzewostanie, łamanie gałęzi i
drzew; utrudnienia komunikacyjne. Zalecana jest ostrożność, i potrzeba śledzenia
komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.