Ślubujemy! Pasowanie na ucznia klasy pierwszej w szkołach na terenie Gminy Brzozie

DSC 1118

W dniach 13 i 14 października w szkołach na terenie Gminy Brzozie odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej, w którym najważniejszym elementem programu było pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. Ślubowanie to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego wszystkie uroczystości miały bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter. Podczas tego wydarzenia pierwszakom towarzyszyli nie tylko rodzice, obecni byli dyrektorzy szkół, nauczyciele, pracownicy oświaty, a także Wójt Gminy Brzozie pani Danuta Kędziorska-Cieszyńska wraz z pracownikami gminy.
 
Uroczystości bogate były w artystyczne występy klas pierwszych. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli, a także odpowiadali na trudne pytania dotyczące ruchu drogowego czy opowiadali o swojej klasie. Po akademiach odbyło się ślubowanie, pierwszoklasiści z przejęciem powtarzali słowa ślubowania. W niezwykle podniosłej atmosferze ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Zwieńczeniem uroczystości był akt pasowania na ucznia szkoły, którego dokonali dyrektorzy szkół, w Szkole Podstawowej w Brzoziu – pani dyrektor Katarzyna Wandzlewicz, w Szkole Podstawowej w Wielkim Leźnie – pani dyrektor Anita Babalska, w Szkole Podstawowej w Jajkowie- pani dyrektor Małgorzata Tambowcew, dotykając dużym ołówkiem ramienia każdego pierwszoklasisty. Później, prawdziwym już uczniom klasy I, zostały wręczone dyplomy, legitymacje oraz drobne upominki.
 
Pani Danuta Kędziorska-Cieszyńska, Wójt Gminy Brzozie złożyła pierwszakom najlepsze życzenia, wiary w siebie oraz wyraziła nadzieję, że w szkolnych progach uda im się zawiązać przyjaźnie na całe lata. Następnie obdarowała uczniów słodkimi upominkami – tubami ze słodyczami, aby umilić ten ważny dla nich dzień.
 
Od tego momentu pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów szkoły. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich. To były wspaniałe uroczystości. Serdecznie gratulujemy wszystkim pierwszakom i życzymy im nie tylko wspaniałych chwil w szkole, a także wiele wytrwałości w zdobywaniu wiedzy!