Place zabaw otwarte!

plac

Piątek, 21 lipca był dniem pełnym wrażeń. Po południu uroczyście otwierano dwa place zabaw na terenie gminy Brzozie. Pierwszy z nich o godzinie 17:00 w Wielkim Głęboczku, a drugi godzinę później w Brzoziu. Obydwa place są tematyczne – w Wielkim Głęboczku kosmiczny, a w Brzoziu piracki. Razem z trzecim placem strażackim otwartym ostatniego dnia czerwca w Janówku stanowią trio, którego mogą pozazdrościć mieszkańcy okolicznych gmin.

Kosmiczny plac zabaw w Wielkim Głęboczku

Było uroczyście, kolorowo i wesoło. Pierwszy z dwóch otwartych tego dnia placów – kosmiczny znajduje się w Wielkim Głęboczku niedaleko krajowej “15”. Wykonany z nieziemskim pomysłem przyniesie na pewno dużo radości dzieciom z Wielkiego Głęboczka, choć zapewne nie tylko. Otwarcie odbyło się o godzinie 17:00 i zjawiło się na nim wielu mieszkańców gminy. Przemawiała wójt Danuta Kędziorska-Cieszyńska, przemawiali goście, a ksiądz Marek Januszewski poświęcił nową inwestycję. Liczną grupę stanowiły dzieci, dla których ten dzień był niezwykle ważny. To one bowiem wraz z przybyłymi na uroczystość gośćmi dokonały przecięcia wstęgi.

A później była tylko zabawa, chrzest bojowy zamontowanych urządzeń, tatuaże, bańki mydlane i słodki poczęstunek dla dzieci. Plac pozostawał pełny aż do wieczora i będzie z pewnością cieszył się uznaniem. Takie miejsce zabaw działa również na wyobraźnię dzieci, uczy ich zasad rządzących światem. Dziecko poznaje otaczającą rzeczywistość, odkrywa świat, dowiaduje się nowych rzeczy, zdobywa wiedzę i umiejętności. To miejsce, w którym cały czas się coś dzieje. Można wybierać różne aktywności, decydować o ich kolejności i tworzyć swój własny „tor przeszkód”. Podczas zabawy można też obserwować co dzieje się dookoła i poznawać otaczający świat. Na placu dostarczane są wartościowe bodźce sensoryczne. Obszary, które dziecko rozwinie podczas zabaw, w przyszłości będą przekładać się na naukę umiejętności szkolnych oraz ogólną umiejętność naukę nowych rzeczy.

Piracki plac zabaw w Brzoziu

Godzinę później w Brzoziu został uroczyście otwarty piracki plac zabaw. Usytuowany w Zespole Wodno-Parkowym, będzie stanowił część strefy rekreacyjno-sportowej, która niebawem tam powstanie. W Brzoziu również przemawiała wójt i przybyli goście, a otwarcia placu i przecięcia wstęgi ponownie dokonały dzieci wraz z gośćmi. I zaczęło się istne szaleństwo. Dzieciaki w różnym wieku eksplorowały ogromny piracki statek, szalały na zjeżdżalniach, huśtawkach i wariowały na piasku. Podobnie jak w Wielkim Głęboczku były tatuaże, bańki mydlane i słodki poczęstunek dla dzieci. Będzie to z pewnością ulubione miejsce zabaw dla małych mieszkańców z terenu całej gminy Brzozie. Drodzy rodzice, jeśli nie macie akurat siły na organizowanie dziecku specjalnych atrakcji, bez wyrzutów sumienia idźcie razem z nim na plac zabaw. A który wybierzecie – piracki, kosmiczny, czy może strażacki – ten wybór pozostawcie waszym pociechom, bo one to wiedzą to najlepiej.

Goście

Na uroczystość otwarcia placów przybyli: wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Anna Gembicka, poseł na Sejm RP Mariusz Kałużny, w imieniu poseł na Sejm RP Joanny Borowiak Małgorzata Taranowicz, wicewojewoda Józef Ramlau, radni powiatowi Małgorzata Smoczyńska i Arkadiusz Orłowski, ksiądz kanonik Wiesław Wyszkowski, ksiądz Marek Januszewski, przewodnicząca Rady Gminy Brzozie Maria Florkiewicz wraz z radnymi, sołtysi: Wielkiego Głęboczka Edmund Kamiński i Brzozia Grzegorz Maćkowiak. Tłumnie stawili się również mieszkańcy gminy Brzozie, za co bardzo dziękujemy.

Organizatorzy

Organizatorami uroczystości była Wójt Gminy Brzozie i Gminna Biblioteka Publiczna w Brzoziu. Partnerem wydarzenia był Samorządowy Żłobek “Brzozowy Gaik”.

Place zabaw powstały dzięki środkom pozyskanym w ramach Funduszu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Wkład własny Gminy Brzozie wynosi tylko 2%.