Przedstawiamy starostów dożynek

dozynki

Tegorocznymi starostami Dożynek Gminno-Parafialnych w Brzoziu są państwo Agnieszka i Bartłomiej Wardowscy z Małego Głęboczka. Ich gospodarstwo rolne posiada tradycje wielopokoleniowe, aktualnie ma 25 ha powierzchni i systematycznie się powiększa. Dominującym kierunkiem w gospodarstwie jest produkcja trzody chlewnej w cyklu zamkniętym. Hodowla obejmuje rocznie około 400 sztuk tucznika oraz 20 sztuk bydła opasowego. W strukturze zasiewów dominują zboża na potrzeby gospodarstwa, kukurydza na ziarno i na kiszonkę oraz rzepak ozimy. Rodzaje upraw zmieniały się na przestrzeni lat.
 

 

Rolnik z powołania

Pan Bartłomiej Wardowski to rolnik, lat 44, od urodzenia wychowujący się w Małym Głęboczku, w domu rodzinnym. Od zawsze lubił pracować na roli i ma ogromny szacunek dla ziemi. Jak sam o sobie mówi, jest rolnikiem z powołania, z wykształceniem rolniczym. Pan Bartek przejął gospodarstwo od rodziców i prowadzi je od 25 lat. Pomaga mu w tym żona, Agnieszka, która pracuje dwuzawodowo, również jako księgowa.
 

Aktywni nie tylko w pracy

Państwo Wardowscy uczestniczą w różnych programach korzystając z funduszy unijnych. Umożliwia to ciągły rozwój gospodarstwa. Obok prowadzenia gospodarstwa angażują się aktywnie w życie społeczne wsi oraz gminy. Pani Agnieszka pełni funkcję przewodniczącej KGW Mały Głęboczek. Pan Bartłomiej jest radnym gminy Brzozie, wieloletnim strażakiem, członkiem zarządu OSP Mały Głęboczek oraz pełni funkcję delegata Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej. Obydwoje są zawsze pomocni i chętni do działania.
 

Szczęśliwi rodzice trójki dzieci

Starostowie tegorocznych dożynek państwo Agnieszka i Bartłomiej Wardowscy są szczęśliwymi rodzicami trójki dzieci. Najstarsza Agata ma 15 lat, syn Wojtek ma 11 lat, a najmłodszy Adaś 3 latka – być może to przyszły następca w gospodarstwie. Rodzina i dzieci są dla państwa Wardowskich najważniejsze. To właśnie im starają się poświęcać każdą wolną chwilę, ale znajdują też czas na pracę w ogrodzie oraz spotkania ze znajomymi.