Przegląd Piosenki i Tańca Przedszkolnego

Tuż przed majowymi świętami narodowymi odbył się w Szkole Podstawowej w Jajkowie Gminny Przegląd Piosenki i Tańca Przedszkolnego. W tym roku obchodzono mały jubileusz, ponieważ był to już 10 przegląd.

Przegląd zbiega się ze świętami majowymi: Świętem Pracy, Dniem Flagi i Świętem Konstytucji 3 Maja, dlatego promuje taniec i piosenkę polską. Rozpoczęło go uroczyste odśpiewanie najpiękniejszej pieśni dla Polaków – hymnu państwowego. W ustach małych dzieci ma specyficzną wymowę i wzruszający oddźwięk.

Z kolei jako pierwsze wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego z Jajowa z krakowiakiem i piosenką „Łąka”. Do występu przygotowała je p. Karolina Ptaszyńska. Kolejną grupą, która pokazała swój występ były dzieci z oddziału 0 z Wielkiego Leźna. Zaśpiewały piosenkę „Nie ma jak dom” oraz zatańczyły taniec wywodzący się z Mazur –„Szot”. Tę grupę przygotowała p. Katarzyna Skowrońska. Następną grupą, którą przygotowała p. Katarzyna Weręgowska była grupa dzieci 5-letnich ze Szkoły Podstawowej z Brzozia. Zaśpiewały piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem” oraz zatańczyły krakowiaka. Ostatnią grupą byli gospodarze, tj. dzieci z oddziału 0 z Jajkowa. Zaśpiewali piosenkę „Plac zabaw” i zatańczyli „Druciarza”. Te dzieci zostały przygotowane przez p. Aleksandrę Rucińską. Po pokazach zostały wręczone na ręce opiekunów dyplomy, a każde dziecko otrzymało książeczkę i lizaka. Był czas na zdjęcia, a na końcu dzieci spotkały się na wspólnym poczęstunku w świetlicy.

Mamy nadzieję, na kolejne spotkanie za rok.

Tekst Aleksandra Rucińska, foto Radosław Fiszer