Remonty szkół w dobrym tempie

Nie ma opóźnień, wszelkie prace idą zgodnie z harmonogramem – to jeden z ostatnich raportów z terenu szkół, gdzie w wakacje podjęto prace remontowe.

Rzecz dotyczy Szkoły Podstawowej w Jajkowie oraz Szkoły Podstawowej w Brzoziu. W Jajkowie remontem objęto salę gimnastyczną. Podwieszony sufit wykonała brodnicka firma Rejbud. Ten temat jest już poza dyskusją. Dobiegają końca roboty malarskie, za co odpowiedzialni są pracownicy gospodarczy Urzędu Gminy, doskonali fachowcy. W najbliższych dniach na salę gimnastyczną wchodzi firma cyklinująca parkiet.

W szkole w Brzoziu natomiast prace prowadzone są na wszystkich klatkach schodowych, na wszystkich holach. Wykonywane są typowe roboty malarskie. Najważniejsze z nich polegały na zerwaniu starej lamperii – wypalano farbę palnikami acetylenowymi. W miejsce malowanej lamperii pojawi się tzw. mozaika, czyli tynk mozaikowy, zastosowany w wielu innych miejscach budynków gminy, choćby wiejskich świetlic, w Urzędzie. Jest to droga inwestycja, ale bardziej trwała i bardziej estetyczna od typowej, malowanej lamperii. Zresztą – na poprawę warunków edukacji Gmina nie szczędzi pieniędzy.

(wind)