Remonty w szkołach pełną parą – tu się pracuje, tam się kończy dzieło

Ok. 70 tys. złotych samorząd gminy Brzozie przeznaczył na wakacyjne remonty placówek oświatowych. Prace wykonują fachowcy miejscowi, wykonujący zadania na rzecz Urzędu Gminy. Czy to zimą, czy latem.

Wakacje szkolne to najlepsza pora na remonty większe i mniejsze. Zawsze jest coś do zrobienia. W Jajkowie, w Szkole Podstawowej, trwa wymiana instalacji wodnej, kładzione są płytko, malowane ściany. Planuje się odnowić lamperie poprzez nałożenie tzw. mozaiki. Płytkami też wyłożone zostaną schody wejściowe. Tu praca trwa w najlepsze.

W Brzoziu, w gimnazjum, praktycznie roboty zostały zakończone. Odnowiono korytarze, kładąc mozaikową lamperię na kilku kondygnacjach.

Także w Brzoziu, ale w Szkole Podstawowej zaplanowano wymianę wykładzin w poszczególnych salach lekcyjnych, w Sali gimnastycznej – cyklinowanie parkietu, odnowiona tez będzie lamperia.

Z kolei w Wielkim Leźnie, w miejscowej Szkole Podstawowej, odnawia się jedną z sal lekcyjnych, a przed wejściem układana jest kostka brukowa.

– Każdy taki remont wykonujemy własnymi siłami. Jest grupa fachowców, którzy znają się na pracach malarskich, murarskich, tynkarskich, a zimą biorą się za odśnieżanie. Można powiedzieć, iż jest to grupa szybkiego reagowania. Pracuje dobrze, sprawnie i terminowo – mówi z zadowoleniem Wójt Mieczysław Jętczak.

Tekst i fot. (Wind)