See you next year! W Dniu Języków

W  Szkole Podstawowej w Jajkowie odbył się finał kilkutygodniowych przygotowań do Dnia Języków. Pomysłodawczynią i koordynatorką tego projektu była Emilia Ratkowska – nauczyciel języka angielskiego.

Było to niezwykle ekscytujące i bardzo oczekiwane wydarzenie, podczas którego zarówno uczniowie jak i nauczyciele, nie tylko świetnie się bawili, ale również integrowali. Tego dnia towarzyszyli im goście z zaprzyjaźnionej szkoły w Brzoziu.

Występy poprzedziły liczne przygotowania, układanie i pisanie tekstów, a także wielogodzinne próby. Z tej okazji odbyły się także międzyklasowe konkursy z języka polskiego i języka angielskiego. 

Wyniki konkursu polonistycznego:

klasy III-IV: 1. Zofia Cegielska, 2. Karol Bojanowski, 3. Marcelina Wiśniewska, Jacek Białkowski
klasy V-VII: 1. Marta Krygier, 2. Wiktoria Słupska, 3. Joanna Kozikowska, Oliwia Pietrzak.
Rozstrzygnięcie konkursu z języka angielskiego:
klasy III-IV: 1. Klaudia Brózda, 2. Krystian Chojnacki, 3. Zofia Cegielska
klasy V-VII: 1. Joanna Kozikowska, 2. Marta Krygier, 3. Oliwia Pietrzak

Scenariusze, scenografia oraz charakteryzacja przeszły najśmielsze oczekiwania. Zebranych przywitały w kilku językach uczennice klasy V: Asia i Marta. Do łez rozbawiły skecze zaprezentowane przez uczniów klasy VI. Klasy II i III rozruszały publiczność przy piosenkach m.in.: „Baby shark”. Klasa IV pod opieką wychowawczyni Violetty Jasińskiej odśpiewała „Odę do radości”, a także przybliżyła wzniosłe wydarzenia związane z uchwaleniem pierwszej w Europie, a drugiej na świecie Konstytucji. Klasa VII w piosence „Danke prima gut” pokazała w jaki sposób witamy się w języku niemieckim. Pomiędzy poszczególnymi wystąpieniami Marta Krygier i Rozalia Ankowska zachwycały publiczność swoim wokalem. Częścią występu były także quizy i gry, w których wszyscy uczestnicy brali czynny udział. W Jajkowie już czekają na kolejny Dzień Języków Obcych.
See you next year!

Aleksandra Karpińska