Seniorzy BALowali w Jajkowie

14

Minęły czasy, gdy seniorzy w ciepłych kapciach zasiadali przed telewizorami lub seniorki robiły na drutach. Teraz to ludzie aktywni, pełni wigoru, którzy korzystają w pełni z jesieni życia. I z pewnością widać to w naszej gminie. To właśnie seniorów z gminy Brzozie zaprosiła do wspólnej zabawy wójt Danuta Kedziorska-Cieszyńska. I tak odbył się Bal 100 Serc i był to bal z pewnością nie byle jaki. Bawiono się świetnie do późnych godzin nocnych.

Nowa świetlica zdała egzamin

Bal 100 Serc odbył się w nowo otwartej świetlicy wiejskiej w Jajkowie, w dniu 9 lutego. Sala została pięknie udekorowana i wchodziło się do niej po czerwonym dywanie. Było więc światowo. Gości witały i zapraszały do stołów pracownice Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, który był współorganizatorem balu. Elegancko udekorowane stoły, w tonacji złoto-zielnej, zapraszały gości do niepowtarzalnego spędzenia tego wieczoru.

Polonez, taniec country i magiczny występ

Bal rozpoczął się uroczystym polonezem zatańczonym przez Klub Seniora “Brzozowy Raj”, którego poprowadziły w trzech pierwszych parach: Wójt Gminy Brzozie Danuta Kędziorska-Cieszyńska, przewodnicząca Rady Gminy Brzozie Maria Florkiewicz i kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Ewa Graczyk-Baron. Widać było, że seniorzy z klubu nie próżnowali i wyćwiczyli go solidnie.

Po powitaniu gości i przemówieniach nadszedł czas na ciepłą kolację i wspólną zabawę. Były też dodatkowe atrakcje – liniowy taniec country wykonany przez przedstawicielki Klubu Seniora i występ znanego iluzjonisty. Seniorzy bawili się znakomicie, co widać na załączonych zdjęciach. Iluzjonista zadziwiał swoimi umiejętnościami, a seniorki zaskoczyły oryginalnym wyborem tańca.

Goście dopisali

Gości zabawiał muzycznymi hitami DJ Jano, a bal poprowadzili koordynator Klubu Seniora Maria Świderska i Marek Tęgowski. Swoją obecnością zabawę zaszczycili goście – a wśród nich wójt Danuta Kędziorska-Cieszyńska, organizatorka balu, zastępca wójta Grażyna Grzecznowska, w imieniu poseł Joanny Borowiak – Krzysztof Jasieniecki, radni powiatowi Małgorzata Smoczyńska i Arkadiusz Orłowski, przewodnicząca Fundacji “Niesiemy Dobro” Dorota Osicka, prezes Fundacji “Rozwój i Edukacja” w Górznie Dominika Sakowicz, proboszcz parafii w Brzoziu ksiądz kanonik Wiesław Wyszkowski, proboszcz parafii w Boleszynie ksiądz kanonik Piotr Nowak, przewodnicząca Rady Gminy Brzozie Maria Florkiewicz z radnymi, sołtys Jajkowa Teresa Gacek i radna Iwona Wiśniewska – pełniące rolę gospodyń obiektu znajdującego się na ich terenie, a także sołtysi, pracownicy GOPS-u i Gminy Brzozie.

Bal karnawałowy to okazja do zabawy, tańców i integracji seniorów. aktywizacja jest bardzo ważna, bo dzięki niej seniorzy mają kontakt z ludźmi, a przez taniec poprawia się ich kondycja fizyczna, a więc są to same plusy dla ducha i dla ciała. Seniorzy z gminy Brzozie tańczyli do późnych godzin nocnych, a wychodziło im to rewelacyjnie. Zapewne to nie ostatnia taka impreza i będą inne bale.

Organizatorzy

Bal 100 Serc przygotowały Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzoziu i Gmina Brzozie.