Śniadanie daje moc

W Jajkowie i całej Polsce

Już od sześciu lat Szkoła Podstawowa w Jajkowie w listopadzie obchodzi wyjątkowy dzień pn. Śniadanie Daje Moc. Dzieje się to wspólnie ze szkołami z całej Polski.

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do zabawy, nauki, do podejmowania nowych wyzwań. Podczas realizacji programu „Śniadanie daje moc” uczniowie uczyli się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie. Pogłębiali wiedzę na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka również jako przeciwdziałanie uzależnieniom – w myśl zasady „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia szkoła przyczynia się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci.

Uczniowie poszczególnych klas bardzo różnie obchodzili ten dzień. Były kanapki z pełnoziarnistym i razowym chlebem oraz zieleniną, owsianki i zupki mleczne z płatkami. Królowały warzywa i owoce. Była okazja do rozmowy na temat śniadań spożywanych przez dzieci w domu oraz drugiego śniadania jedzonego w szkole. Do tego drugiego włączają się programy „Szklanka mleka” oraz „Owoce i warzywa w szkole”.

Podczas śniadaniowego święta wszyscy uczniowie tej placówki spożywali polski sok świeżo tłoczony, który zakupiła Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Brzoziu.

(wind)

Fot. Nadesłane