SP Wielkie Leźno. Turniej Szachowy „SZACHIŚCI GRAJĄ DLA POLONII”

W sobotę 14 grudnia 2019 r., uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wielkim Leźnie wzięli udział w Turnieju Szachowym „SZACHIŚCI GRAJĄ DLA POLONII”.

Turniej odbył się  w Sali Widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim.

Turniej uroczyście otworzył Poseł Pan Zbigniew Ziejewski rozgrywając pierwszą partię z Mistrzynią Polski w szachach Wiktorią Dziodko. Pojedynek zakończył się remisem.

W turnieju udział wzięło łącznie 74 uczestników i rywalizowali w 6 kategoriach. Ze Szkoły Podstawowej z Wielkiego Leźna udział wzięli: Weronika Piotrowska, Maja Bartkowska, Krzysztof  Nowiński, Łukasz Otręba, Dawid Pilewski, Paweł  Szpakowski i Radosław Ottka.

W kat. Juniorzy 2005 – 2006
2 miejsce otrzymał Nowiński Krzysztof

W kat. Juniorki 2010 i młodsze
1 miejsce otrzymała Piotrowska Weronika
3 miejsce otrzymała Bartkowska Maja

Po dzisiejszym turnieju zostały wyłonione 4 osoby, które otrzymały prawo do gry w parlamencie są to:
Dziodko Wiktoria – SP 1 Nowe Miasto Lubawskie
Piotrowska Weronika SP Wielkie Leźno
Klinkusz Wiktor – SP Zwiniarz
Stasiuk Igor – SP 1 Nowe Miasto Lubawskie.

Organizatorem Akcji „Szachiści grają dla Polonii” jest Polski Związek Szachowy. Akcja „Szachiści grają dla Polonii” odbywa się w ramach Turniejów rozegranych w terminie od 10 listopada do 31 grudnia 2018 r. (np. turniejów mikołajkowych na terenie danego województwa). Cel Akcji: popularyzacja szachów na terenie całego kraju, promocja szachów w lokalnych społecznościach oraz środowiskach polonijnych, integracja środowiska szachowego, pozyskanie środków finansowych na rzecz zaproszenia polskich dzieci (lub Polonii) mieszkających poza granicami naszego państwa na obóz szkoleniowo- wypoczynkowy „Wakacje z Szachami”.

Wszystkim uczestnikom gratuluję i życzę dalszych sukcesów.