Spotkanie autorskie z Anną Czerwińską – Rydel

30 maja 2019 roku gościem Gminnej Biblioteki Publicznej w Brzoziu była pani Anna Czerwińska- Rydel – muzyk, pedagog, autorka licznych książek dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej, biograficznej i społecznej.

Anna Czerwińska-Rydel jest laureatką wielu prestiżowych nagród krajowych i zagranicznych. W swoich książkach pisze o ludziach z pasją, o rodzinie, potrzebie bliskości, zrozumienia, miłości, a przede wszystkim o muzyce.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Brzoziu. Autorka w bardzo przystępny i interesujący sposób opowiadała o swojej pracy twórczej, kim są bohaterowie jej książek i skąd czerpie inspirację do pisania.

Szczególną uwagę poświęciła książce „Medal za uśmiech… czyli dzieci mają głos”, jest to książka wyjątkowa. Dzięki niej dzieci poznają historię Orderu Uśmiechu, o nadzwyczajnym odznaczeniu, jedynym takim, które dzieci przyznają dorosłym.

Autorka nawiązała świetny kontakt z uczestnikami spotkania,  którzy z zaciekawieniem i uwagą słuchali jej opowieści, a  później zasypali mnóstwem różnych pytań dotyczących warsztatu pisarskiego i życia osobistego. Na końcu czytelnicy mieli okazję zakupić książki, otrzymać dedykację i autograf pisarki.

Pani Annie dziękujemy za miłe, pełne niezapomnianych wrażeń spotkanie, które na długo pozostanie w naszej pamięci.

Mariola Hark