Środowisko ponad wszystko – spotkanie z ekologią

Gości festynu ekologicznego, wystawców, członków zespołu muzycznego, mieszkańców powiatu brodnickiego, a szczególnie dzieci i młodzież powitał Piotr Boński, starosta brodnicki, gospodarz festynu. Staroście podczas otwarcia towarzyszyli: Roman Pytlasiński przewodniczący Rady Powiatu i Mariusz Klonowski wicestarosta brodnicki.

– Mam nadzieję, że pogoda nie zepsuje nam letnich spotkań z ekologią, które przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu po raz kolejny zorganizowaliśmy dla mieszkańców naszego powiatu – mówił rozpoczynając festyn Piotr Boiński.

Przed siedzibą Starostwa zgromadzili się wystawcy, którzy odwiedzającym oferowali produkty spożywcze ze swoich przydomowych wytwórni. Oprócz wspaniałych serów, wędlin, makaronów i chleba można było zakupić przetwory z owoców i warzyw. Wszystkie wyroby, przed ostateczną decyzją które wybrać, koniecznie trzeba było posmakować. Choćby wyroby własne Edyty Truszczyńskiej z Małego Leźna (gmina Brzozie), której nie mogło zabraknąć między kramami. Chleb swojski, ser podpuszczkowy, ser smażony i inne rarytasy podkreślały charakter tej konsumpcyjnej prezentacji.

Brzozie zaakcentowało swój udział także w programie artystycznym. Niezawodny zespół „Wszyscy Razem” to już marka tej gminy!

Dużym zainteresowaniem gości cieszyło się stoisko Nadleśnictwa Brodnica. Spora kolejka ustawiła się także przy stoisku z ekogadżetami, które można było otrzymać po oddaniu zużytych baterii. Konkursy i zabawy ekologiczne głównie gromadziły dzieci. Natomiast dorośli chętnie ustawiali się w kolejce po wspaniałą grochówkę.

(wind)