Szkoła Podstawowa w Brzoziu. Mam kota na punkcie mleka

Rozpoczął się ogólnopolski program “Mam kota na punkcie mleka”

U blisko połowy dzieci w wieku szkolnym spożycie wapnia nie pokrywa nawet 50 proc. dziennego zapotrzebowania na ten składnik wynika z danych Zakładu Dietetyki i Żywienia Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. 

Z myślą o tym, w wielu szkołach rusza program “Mam kota na punkcie mleka”, którego celem jest zwiększenie świadomości znaczenia mleka i jego przetworów w diecie dzieci i młodzieży.

Szkoła Podstawowa w Brzoziu również dołączyła do programu. Jest on uzupełnieniem dotychczasowego programu “Szklanka mleka”.

MLEKO BĘDZIE BARDZIEJ COOL !

?Mam kota na punkcie mleka? – to hasło działań skierowanych do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz rodziców i nauczycieli w ramach ogólnopolskiej kampanii wspierającej spożycie mleka i jego przetworów. Główną areną startującej kampanii, współfinansowanej ze środków publicznych (krajowych, UE) oraz Funduszu Promocji Mleka, a przygotowanej przez Polską Izbę Mleka oraz Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka, będzie szkoła. Kampania wykroczy poza jej mury, angażując dzieci i rodziców również tam, gdzie spędzają wolny czas – na piknikach, podczas gier edukacyjnych, w Internecie. Celem działań w/w kampanii jest stworzenie mody na mleko i  przetwory mleczne.