Uczniowie SP Brzozie na Mityngu Lekkoatletycznym PEDRO’S CUP w Bydgoszczy!

Dnia 12 lutego 2013r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Brzoziu uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Bydgoszczy.

Dnia 12 lutego 2013r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Brzoziu uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Bydgoszczy. W programie było między innymi:

– Kompleks Sportowy Zawisza w Bydgoszczy,
– Galeria Sportu Bydgoskiego,
– Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny PEDRO’S CUP Bydgoszcz 2013

Po przyjeździe do Bydgoszczy uczniowie wraz z opiekunami (Jarosław Roszkowski, Monika Wiercińska, Małgorzata Smoczyńska) udali się do Galerii Sportu Bydgoskiego i tam w obecności pani przewodnik usłyszeli wiele cennych informacji o Bydgoszczy, o sportowcach i olimpijczykach bydgoskich, którzy zdobywali medale w najważniejszych imprezach światowych. Dzieci mogły zobaczyć medal olimpijski srebrny z Pekinu 2008r. i brązowy z Londynu 2012r. oraz kajak na którym Beata Mikołajczak zdobywała medale.

Następnie pani przewodnik zaprowadziła nas do szatni piłkarskiej I ligowej Zawiszy Bydgoszcz, gdzie uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi dorośli piłkarze. Na bieżni lekkoatletycznej stadionu Zawiszy organizator wycieczki zorganizował zawody, gdzie dzieci miały do pokonania odległość 400 metrów. Na linię mety w kategorii chłopców jako pierwszy przybiegł Przemysław Warmiński, a w kategorii dziewcząt Weronika Szypczyńska.

W hali lekkoatletycznej mogliśmy zobaczyć trenującą i przygotowywującą się do Halowych Mistrzostw Polski Seniorów w Lekkoatletyce Marikę Popowicz medalistkę mistrzostw Europy i mistrzostw Polski specjalizującą się w biegach sprinterskich, która bardzo chętnie fotografowała się uczniami. Bardzo chętnie na nasze pytania odpowiadał Artur Kohutek wielokrotny mistrz Polski i Europy na 110 m przez płotki.

Mityng PEDRO?S CUP był czymś wyjątkowym dla dzieci, po raz pierwszy mogły na żywo zobaczyć tak znakomitych sportowców z całego świata, których wcześniej widzieli tylko w telewizji.

– Skok o tyczce kobiet: Yarisley Silva (Kuba), Holly Bleasdale (W.Brytania),Mary Saxer (USA), Angelica Bengtsson (Szwecja), Anna Rogowska i Monika Pyrek (Polska);
– Skok o tyczce mężczyzn: Bjoern Otto i Raphael Holzdeppe (obaj Niemcy), Alhaji Jeng (Szwecja), Steven Lewis (Wielka Brytania), Przemysław Czerwiński (Polska);
– Pchnięcie kulą mężczyzn: Ryan Whiting (USA), Cory Martin (USA), Ralf Bartels (Niemcy), Tomasz Majewski (Polska);
– Pchniecie kulą zawodników niepełnosprawnych: Matthias Uwe Schulze (Niemcy), Tomasz Rębisz (Start Koszalin), Andis Ozolnieks (Łotwa), Bjoern Esser (Niemcy).

Dzieci bawiły się bardzo fajnie na trybunach, dopingując zawodników startujących w Mityngu. Każde dziecko dostało upominki od organizatora, za które bardzo dziękujemy.

Bardzo dziękujemy również organizatorowi wycieczki Panu Jarosławowi Roszkowskiemu, nauczycielowi wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Brzoziu oraz opiekunom Pani Małgorzacie Smoczyńskiej i Pani Monice Wiercińskiej za niezapomniane przeżycia jakie towarzyszyły nam podczas tej wyjątkowej wycieczki.