Uczniowie ze szkół gminy Brzozie zdobywają podium

konkurs01 700

Uczniowie ze szkół w Brzoziu i w Wielkim Leźnie brali udział w VI Powiatowym Konkursie Savoir – Vivre “Bezpieczeństwo i netykieta w Internecie”. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu wiedzy na temat bezpieczeństwa i netykiety w Internecie, zaprojektowanie maskotki promującej zasady dobrego zachowania w sieci, zaprezentowanie teledysku, udział w debacie „Sąd nad smartfonem” i wiele innych konkurencji. 

Celem zmagań, które odbyły się 28 marca było między innymi promowanie wśród uczniów właściwych postaw bezpiecznego korzystania z zasobów internetowych. Promowano też prawidłowe zachowania wobec zagrożeń płynących z Internetu. Do udziału w konkursie zgłosiły się cztery drużyny, w tym dwie ze szkół w naszej gminie. W konkursie wzięły udział Szkoła Podstawowa w Brzoziu i Szkoła Podstawowa w Wielkim Leźnie. Konkurs organizowany był przez Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku.

Zadaniem uczestników konkursu było:

  • rozwiązanie testu wiedzy na temat bezpiecznego zachowania w sieci
  • wykonanie plakatu profilaktycznego dotyczącego zasad netykiety – maskotki
  • zaprezentowanie teledysku poruszającego tematykę bezpieczeństwa i netykiety w sieci
  • zasady adresowania maila
  • debata na temat fonoholizmu

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Brzoziu zajęli w tym konkursie II miejsce. Szkołę reprezentowali: Patryk Najda, Olivier Granica, Lucjan Weręgowski. Opiekunem była Marlena Sieklińska.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wielkim Leźnie zajęli III miejsce. Szkołę reprezentowali: Blanka Kowalewska, Oliwia Węgrzynowska, Dawid Pilewski. Opiekunem była Joanna Górzewska.

Gratulujemy!