Udany debiut w Danone Nations Cup!

W dniu 24.04.2012 w Bydgoszczy na obiektach Zawiszy Bydgoszcz odbył się finał wojewódzki międzynarodowych mistrzostw Danone Nations Cup 2012.

Szerszenie Brzozie

Drużyna składająca się z 14 zawodników (rocznik 2000 i 2001) reprezentujących Gminę Brzozie po raz pierwszy uczestniczyła w międzynarodowych mistrzostwach Danone Nations Cup.

Zawodnicy do Bydgoszczy przyjechali bardzo dobrze przygotowani do turnieju. Uczestniczyli w dwu miesięcznym okresie przygotowawczym, w którym dawali z siebie 100 % swoich możliwości.

Pierwszy mecz rozegrany został z drużyną Jagr Warlubie, który mimo przewagi zawodników z Brzozia zakończył się remisem 1:1 (bramka Robert Warmiński), kolejnym przeciwnikiem Szerszeni była Olimpia Grudziądz, uważana za jednego z faworytów mistrzostw. Szerszenie dzielnie walczyli ze swoim rywalem z Grudziądza, ale musieli uznać wyższość rywala i przegrali 3:0. W trzecim meczu przeciwnikiem była drużyna Viking Aleksandrów Kujawski mecz stał na bardzo dobrym poziomie, wygrany przez Szerszenie 1:0 (bramka Andrzej Jarzembowski).

Szerszenie Brzozie w klasyfikacji końcowej zajęli 9 miejsce, co jest bardzo dobrym wynikiem w tak prestiżowym turnieju. Zawodnicy i trener w nagrodę otrzymali pamiątkowe koszulki Danone Nations Cup oraz dyplomy.

Skład drużyny:

Bartosz Warmiński, Michał Meller – Radosław Truszczyński, Igor Wierzchołowski, Karol Tuszyński, Radosław Trendowicz, Alan Puszczyński – Przemysław Warmiński, Dariusz Kaczmarski, Robert Warmiński, Milena Mergel – Hubert Banilewicz, Kinga Zabłońska, Andrzej Jarzembowski. Trener Jarosław Roszkowski

Serdecznie podziękowania dla Urzędu Gminy w Brzoziu za zasponsorowanie nam przejazdu i pobytu na turnieju w Bydgoszczy składają zawodnicy i trener drużyny Szerszenie Brzozie.