Unihokej w Ciechocinku.

Finał wojewódzki Kujawsko-Pomorskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej zakończył się sporym sukcesem młodych sportowców ze Szkoły Podstawowej w Jajkowie (Gmina Brzozie). Unihokeiści zajęli drugie miejsce.

Uczniowie z Jajkowa wicemistrzami!

Finał wojewódzki Kujawsko-Pomorskich Igrzysk  Młodzieży Szkolnej zakończył się sporym sukcesem  młodych sportowców ze Szkoły Podstawowej w Jajkowie (gmina Brzozie). Unihokeiści zajęli drugie miejsce.

Drogę do finału w Ciechocinku unihokeiści z Jajkowa rozpoczęli o wygrania rywalizacji powiatowej. Przypomnijmy, że w powiatowych zawodach pokonali 12:0 SP Brzozie,  zremisowali 0:0 z SP Bobrowo i SP nr 4 Brodnica, w końcu wygrali 5:0 z SP Grążawy i 2:0 z SP nr 2 Brodnica.

W półfinale wojewódzkim w Grudziądzu sportowcy SP Jajkowo nie dali szans SP Lisewo, wygrywając 7:0, pokonali też faworytów SP nr 11 Grudziądz 6:0.

Z takim rezultatem ekipa pod szkoleniową opieką Henryka Zalewskiego pojechała na finałowe zawody do Ciechocinka. Trzeba przyznać, że rywale byli godni i… pełni obaw. Wieść już bowiem poszła w teren, że jest taki zespół z Jajkowa, który zmiata rywali z boiska.

W pierwszym meczu finału Igrzysk chłopcy z Jajkowa zremisowali z SP nr 24 Toruń  2:2. Już ten wynik pokazał, że na tym etapie łatwo nie będzie, zespoły są silne, wyrównane. Drugi mecz, bardzo zacięty, przyniósł SP Jajkowo zwycięstwo 3:2 nad ekipą SP nr 1 Żnin. Podopieczni Henryka Zalewskiego złapali wiatr w żagle, pokonując w kolejnych spotkaniach SP nr 22 Włocławek 2:1 oraz   SP Aleksandrow Kujawski 1:0.

Tak się złożyło, że ostatni mecz decydował o mistrzostwie w turnieju. Na drodze do zwycięstwa stanęli unihokeiści SP nr 2 w Bydgoszczy. Mimo wielu doskonałych sytuacji, przewagi chłopców z Jajkowa bydgoszczanom udało przeprowadzić kilka kontrataków z których padły dwie bramki, a potem umiejętnie bronili wyniku.  SP Jajkowo przegrało ten mecz 0:2, zdobywając jakże cenny tytuł wicemistrzów woj. kujawsko-pomorskiego.

– Cieszą nas sukcesy sportowej młodzieży – mówi Wójt Gminy Brzozie Mieczysław Jętczak. –  Wynik uczniów z Jajkowa pokazuje, że mamy w gminie Brzozie dobrą politykę rozwoju kultury fizycznej i sportu, wspaniałych młodych sportowców i grono zapaleńców wśród pedagogów. Szczerze im gratuluję sukcesu.

W ekipie wicemistrzów Kujawsko-Pomorskich Igrzysk  Młodzieży Szkolnej znaleźli się: Michał Łużyński, Karol Tuszyński, Piotr Kamiński, Radosław Trendowicz,  Jakub Kowalski, Hubert Banilewicz, Michał Meller, Adrian Czepek, Jakub Wierzbicki, Jakub Napierski, Wojciech Tuszyński, Kacper Sikorski.

– Finał wojewódzki w Ciechocinku stał na wysokim poziomie – mówi Henryk Zalewski, nauczyciel wychowania fizycznego i trener zespołu. – Wygrane mecze  różnicą jednej bramki świadczą o zaciętych bojach. Moi uczniowie mieli możliwość grania na boisku wyposażonym w oryginalne bandy do unihokeja. Po trzech meczach wygranych i jednym remisie graliśmy w ostatniej rundzie finał z Bydgoszczą ale brakowało szczęścia. Przy naszej przewadze to przeciwnik strzelił dwie bramki, skutecznie przeprowadzając kontrataki. Drugie miejsce jest dla nas dużym sukcesem.

Uczniowie nawiązali do tradycji sukcesów koleżanek sprzed trzech lat kiedy to trzykrotnie  z  rzędu zdobyły złote medale mistrzostw województwa.

wind