W rankingu szkół kiepsko. Technikum – tak, liceum – nie

Ranking szkół 2014 miesięcznika “Perspektywy” pokazuje poszczególne regiony i miasta, potencjał i szkolną rzeczywistość. W rywalizacji zawsze ktoś jest najlepszy.

W tym roku możemy cieszyć się z miejsca w rankingu Technikum z Zespołu Szkół w Brodnicy. Już sam fakt klasyfikacji daje sporo satysfakcji. Pozycja to 227 miejsce na ponad 400 szkół technicznych w kraju. W tej kategorii przewodzi Technikum Zawodowe nr 7 z Nowego Sącza.

W kategorii liceów możemy też się cieszyć, ale z sukcesu Liceum Akademickiego UMK  w Toruniu. Na liście 500 szkół licealnych były m.in. placówki z takich miejscowości jak Płońsk, Lubawa, Żory, Mława, Oława, Wałcz. Dla brodnickich liceów brak miejsca w tym rankingu.

Kapituła rankingu, pod przewodnictwem prof. Jana Łaszczyka, rektora Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, brała pod uwagę: sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. W przypadku techników uwzględniono też wyniki egzaminów zawodowych.

(wind)