Wakacje w Gminie Brzozie

Gmina Brzozie już drugi raz w tym roku zorganizowała zajęcia dla dzieci w formie świetlic środowiskowych na bazie szkół podstawowych.  W czasie ferii zimowych był to 1 tydzień natomiast w wakacje są to dwa tygodnie Od 02.07.18 do 13.07.2018 w szkole w Brzoziu i Jajkowie i  jeden tydzień od 30.07.2018 do 03.08.2018 w Wielkim Leźnie.

Zaplanowano ciekawe formy wypoczynku dla dzieci,takich jak wyjazd do Centrum Edukacji Ekologicznej Gaj-Grzmięca, wyjazd do kina, wyjazd na kręgle, wyjście na basen i na pizze, wyjazd do stadniny koni. Zaplanowano również warsztaty manualne, ogniska, zajęcia sportowe oraz wiele  innych ciekawych spotkań i wyjazdów.

Opiekunami dzieci jest profesjonalna i doświadczona kadra – są to: Pani Marlena Sieklińska, Pani  Iwona Lange, Pani  Joanna Górzewska, Pani Halina Borkowska, Pan Marian Borowski, Pani Anna Ottka. Zajęcia  odbywają się w godzinach od 9:00 do 13:00 i  zaczynają się śniadaniem. Uczestniczy w nich około 110 dzieci z niemal wszystkich wsi Gminy Brzozie z oferty przygotowanej przez Radę Gminy i samorządowców. Pieniądze na zorganizowanie zimowego i letniego wypoczynku pochodzą z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Brzoziu, a nad całością czuwa Pani Arleta Skowrońska. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymają upominki i pieką pogodę na pozostały czas wakacji.