Wernisaż pleneru malarskiego

Międzynarodowe plenery malarskie “Gardens” po raz kolejny goszczą w kultowym Bachotku, w gminie Brzozie. Klimat tego miejsca inspiruje do pracy niezwykłej.

Nad jeziorem Bachotek, w najbliższych sąsiedztwie, na terenie ośrodka UMK, jednocześnie Brodnickiego Parku Krajobrazowego powstają dzieła niebanalne, obrazy ważne nie tylko dla kultury polskiej.

W Bachotku tworzą Tamara Baczkowska – Urban z Warszawy, Jolanta Kuszaj z Torunia, Małgorzata Maćkowiak z Krakowa, Jura Makarenko z Białorusi, Marcela i Zygmunt Miedzińscy z Głogowa, Katarzyna Słowikowska z Wyszkowa, Sonia Tugarinowa z Moskwy, Renata Wojnarowska z Piły, Mikiko Yamaguchi z Japonii i Pola Ziemba z Wrocławia.

Plenerową twórczość tych artystów możemy zobaczyć podczas wernisażu “Ziemia Michałowska III”, który odbędzie się 28 czerwca o godz. 17.00 w piwnicach zamkowych przy ul. Zamkowej w Brodnicy. Wcześniej, od godz. 12.00 na dziedzińcu zamkowym artyści przedstawią swoje prace z możliwością sprzedaży.

Komisarzem artystycznym pleneru jest Andrzej Owczarek, a organizatorami wystawy burmistrz Brodnicy Jarosław Radacz, dyrektor Muzeum w Brodnicy Marian Marciniak i Janusz Górniak – kierownik ośrodka UMK w Bachotku. Zapraszamy koneserów sztuki z Gminy Brzozie!!!

(wind)