Wiekowy jubileusz!

100 lat Pani Bronisławy

Setne urodziny świętowała w piątek 25 września pani Bronisława Kamińska, kiedyś mieszkanka wsi Jajkowo.

Pani Bronisława Kamińska w gronie rodziny, przyjaciół  z  Domu Pomocy Społecznej i licznych szacownych gości świętowała setne urodziny.

Stulatka kiedyś mieszkała na wsi, w Jajkowie, w gminie Brzozie. Życie jej nie oszczędzało, ale nadal cieszy się dobrym zdrowiem. Ma poczucie humoru, lubi towarzystwo ludzi, chętnie rozmawia o tym, co dzieje się współcześnie .

– Pani Bronisława stwierdziła, że  receptą na długie życie jest ciężka praca i  zachowanie umiaru we wszystkim – mówi starosta Piotr Boiński, który gratulował stulatce pięknego wieku.

Do urodzinowych życzeń składanych stulatce przez rodzinę, starostę, mieszkańców DPS i dyrektora  Jerzego Anzela  dołączyli się:
Krzysztof Heckert – wiceburmistrz wraz z naczelnikiem Urzędu Stanu Cywilnego, Bogusław Błaszkiewicz,  wójt gminy Brzozie.

Jubilatka otrzymała także  listy z życzeniami od Prezesa Rady Ministrów – Ewy Kopacz i  Ewy Mes – Wojewody Kujawsko-Pomorskiego.Na urodzinowym przyjęciu Szacownej Jubilatki były kwiaty, prezenty, poczęstunek i wspólna zabawa  przy akompaniamencie akordeonu.

(wind)