Wojewoda w Brzoziu – Rodzina 500 plus

Pogoda, niestety, nie była zbyt łaskawa, ale uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Brzoziu – gdzie na boisku „Orlik” przywitano gości – nie załamali się. Skoczne tańce były najlepszą odpowiedzią na pochmurne niebo. No i rozpogodziło się, chociaż na chwilkę.

– Program pomocy społecznej, który zawiera się w nazwie „Rodzina 500 plus” jest najważniejszym w 25-letniej Polsce – stwierdził gość z Bydgoszczy. – Znaczenie tego programu, jego pokoleniową wartość, ocenimy nie tylko my, także najmłodsze pokolenia. Program, który wcielamy dziś w życie to pierwsze, tak szerokie i systemowe wsparcie polskich rodzin.

Ogółem do powiatu brodnickiego trafi ok. 43 mln złotych na ten cel, gmina Brzozie otrzyma 2,7 mln zł. Jest to znacząca kwota, w zestawieniu z budżetem gminy, który wynosi ok. 12 mln zł.

Oprócz dzieci i młodzieży na „Orliku” w Brzoziu wicewojewodę Józefa Ramlaua wraz z pracownikami witali wójt Bogusław Błaszkiewicz, przewodniczący Rady Gminy Kazimierz Leśniewski, Dorota Anzel, dyrektor SP w Brzoziu oraz nauczyciel Arkadiusz Orłowski, działacz lokalnych struktur PiS.

 (wind)