Wojewódzki Konkurs HUMANISTA ROKU 2013/2014 – gratulujemy sukcesu!

Dnia 17.05.2014r. uczniowie Gimnazjum, Daniel Zero (kl. III A) i Mateusz Wydra (kl. III B) wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie HUMANISTA ROKU 2013/2014 w Toruniu pod patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Uczniów do konkursu przygotowywała Patrycja Brodzińska ? nauczyciel historii w Gimnazjum w Brzoziu. Obaj uczniowie zdobyli tytuł finalisty konkursu co jest wielkim sukcesem!!! Pytania konkursowe obejmowały treści z podstawy programowej  w zakresie nauk humanistycznych w gimnazjum oraz podstawowej wiedzy o kulturze i świecie współczesnym. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu m.in. filmu, muzyki, polityki, sportu.

Konkurs odbył się w budynku Wydziału Nauk Historycznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Uczniowie więc mieli okazję zwiedzić nowy budynek wydziału oraz wysłuchać wykładu dr hab. A. Smolińskiego prof. UMK na temat roli munduru wojskowego. Po konkursie uczniowie wraz opiekunem Patrycją Brodzińską udali się do Cinema City  na film pt. ?Powstanie Warszawskie”.

Warto dodać o jeszcze jednym sukcesie “historycznym” ucznia kl. IIIA Daniela Zero. Daniel w roku szkolnym 2013/2014 przystąpił do Przedmiotowego Konkursu Kuratora Oświaty z Historii i zdobył tytuł FINALISTY!!!

Do konkursu na każdy etap (szkolny, rejonowy, wojewódzki) przygotowywała Patrycja Brodzińska – auczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w Gimnazjum w Brzoziu.

Autor: Patrycja Brodzińska