Wspaniałe sukcesy uczniów z Wielkiego Leźna w Kuratoryjnych Konkursach przedmiotowych

Michał Marulski

Dwóch uczniów klasy 8 ze Szkoły Podstawowej w Wielkim Leźnie odniosło duży sukces w konkursach przedmiotowych Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Radosław Ottka od lat rozwija swoje zainteresowanie językiem angielskim, dużo czyta i rozmawia w tym języku online z ludźmi z całego świata. W Konkursie Przedmiotowym z Języka Angielskiego Radek pomyślnie przeszedł najpierw etap szkolny oraz powiatowy i zakwalifikował się do wojewódzkiego – finałowego etapu tego prestiżowego konkursu.  W finale Radek poradził sobie świetnie – zdobył 94% punktów i tym samym uzyskał tytuł laureata. Tytuł laureata otrzymują uczestnicy etapu finałowego, którzy zdobędą ponad 90% punktów. Radek przygotowywał się do konkursu pod kierunkiem Pani Pauliny Domżalskiej-Pacanowskiej.

Michał Marulski to jeden z najlepszych uczniów Szkoły Podstawowej w Wielkim Leźnie. Od najmłodszych lat wykazywał zainteresowanie naukami ścisłymi, szczególnie matematyką.  Podczas zmagań w tegorocznej edycji Konkursu Przedmiotowego z Matematyki, Michał bezbłędnie pokonał etap szkolny i rejonowy konkursu, a w finałowym etapie wojewódzkim uzyskał bardzo wysoki wynik 75%, dzięki czemu uzyskał tytuł finalisty. Nad przygotowaniem ucznia do konkursu czuwała Alicja Ziętarska – nauczyciel matematyki.

Autor: Paulina Domżalska-Pacanowska