Wypadek!!!

wypadek

W wielkanocny poniedziałek doszło w Gwiździnach koło Nowego Miasta Lubawskiego do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na miejsce wypadku wysłane zostały zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP i zastępy ochotników z Gwiździn. Pracowali również policjanci i medycy z pogotowia.

Ratownicy na miejscu zastali dwa samochody osobowe po czołowym zderzeniu. Cztery podróżujące nimi osoby były już poza pojazdami. Wewnątrz osobowego opla znajdował się przytomny pasażer. Strażacy udzielili mu pomocy medycznej, a po przyjeździe na miejsce służb medycznych wydobyli na zewnątrz i przekazali medykom. Do szpitala przewieziono łącznie czterech uczestników zdarzenia — oblicza asp. sztab. Michał Błaszkowski z nowomiejskiej PSP.

Akcja trwała prawie trzy godziny. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący oplem astrą – mieszkaniec Brzozia (powiat brodnicki) nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu volkswagenem golfem, mieszkańcowi Dąbrowna w powiecie ostródzkim i doprowadził do kolizji samochodów. W wyniku wypadku do szpitali w Nowym Mieście Lubawskim i Iławie z obrażeniami ciała trafiły 4 osoby. Kierowcy obu osobówek byli trzeźwi.

(wind)

wypadek