XVIII Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze MDP

W sobotę 14.09.2019r. w Bydgoszczy odbyły się Wojewódzkie Zawody  Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wg regulaminu CTIF Województwa Kujawsko -Pomorskiego. Brzozie reprezentowały po raz pierwszy aż  3 drużyny.

Do rywalizacji przystąpiło 26 drużyny w kategorii chłopców oraz 14 drużyn w kategorii dziewcząt w tym 2 drużyny z Brzozia.  Młodzież musiała wykazać się podczas ćwiczenia bojowego oraz biegu sztafetowego na 400 metrów z przeszkodami. Drużyna  dziewcząt starszych pokazała się z   najlepszej strony i obroniła   2 miejsce tak jak w ubiegłym roku . Natomiast dziewczyny, które startowały po raz pierwszy na zawodach (średnia wieku 11 lat) sklasyfikowane zostały na 12 miejscu. Na uznanie zasługuje  drużyna chłopców zajmując w klasyfikacji wysokie 5 miejsce osiągając najlepsze czasy jednak punkty karne przesunęły  drużynę na wspomniane 5 miejsce.

Należy wspomnieć, że w czerwcu odbyły się Zawody Powiatowe MDP gdzie nasze drużyny zajęły pierwsze miejsca

Cieszy fakt, iż chęć udziału, zaangażowanie i mobilizacja, szczególnie młodszych dziewczynek ukazuje współpracę, która może przyczynić się do sukcesu. W krótkim czasie zawodniczki nauczyły się konkurencji bojowej i sztafety, co było wielkim wyzwaniem, a przed nimi dalsze treningi doskonalące.

Opiekunowie drużyn dziękują zawodnikom za zaangażowanie oraz rodzicom dzieci za umożliwienie udziału w treningach i zawodach. Pani Wójt Gminy Brzozie za zabezpieczenie przejazdu do Bydgoszczy, a Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za ufundowanie nagród rzeczowych dla zawodników startujących w zawodach.