Z czym staniemy w szranki?

Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna zaprasza do udziału w XI edycji konkursu “Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej”. Certyfikat POT to nagroda przyznawana za najbardziej atrakcyjne, nowatorskie i przyjazne turystom produkty turystyczne w danym roku.

Przyznane certyfikaty są paszportem otwierającym dostęp wyróżnionym produktom do wielokierunkowych działań promocyjnych i marketingowych prowadzonych w kraju i za granicą. Zgłoszenia regionalne do 10 sierpnia.

Certyfikaty przyznawane są w drodze konkursu, który po raz pierwszy zorganizowany został w 2003 r. Od 2008 r. przyznawany jest również Złoty Certyfikat. Jest to specjalna nagroda przyznawana za już certyfikowane produkty, które rozwinęły się w wyjątkowy sposób.

Już dziewięć produktów z województwa kujawsko-pomorskiego otrzymało Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej.

Pierwszy etap konkursu to eliminacje regionalne prowadzone przez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną, która wyłoni 3 produkty oraz jednego kandydata do Złotego Certyfikatu. Prawo zgłaszania kandydatur do konkursu przysługuje m.in. samorządom  terytorialnym i gospodarczym, instytucjom, twórcom produktów turystycznych, stowarzyszeniom, fundacjom turystycznym, przedsiębiorcom prywatnym, a także organizatorom turystyki.

W tegorocznej edycji konkursu wprowadzono nowatorskie zmiany – konkurs zostanie przeprowadzony wyłącznie za pomocą aplikacji on-line, która dostępna jest na stronach internetowych www.polskapodajdalej.pl oraz konkurs.pot.gov.pl. Zmiany te pozwolą usprawnić proces wyłaniania najlepszych produktów turystycznych oraz znacznie ułatwią przygotowanie zgłoszeń. Prosimy o dokładne zapoznanie się z regulaminem konkursu, który dostępny jest na wymienionych stronach internetowych.

Etap zgłoszeń regionalnych minie 10 sierpnia 2013.

Uroczyste wręczenie regionalnych certyfikatów przyznanych przez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną odbędzie się 4 października podczas wojewódzkich obchodów Światowego Dnia Turystyki. Finał ogólnopolski również w październiku.

(wind)