Ferie zimowe w Wielkim Leźnie

SP Wielkie Leźno - Ferie 2018 - zdjęcie grupowe przedstawiające uczestników

W czasie ferii zimowych zorganizowano zajęcia świetlicowe w Szkole Podstawowej w Wielkim Leźnie, w dniach od 12 do 16 lutego 2018r. Fundatorem zajęć jest Urząd Gminy Brzozie a zajęcia zorganizowali opiekunowie Anna Ottka i Marian Borowski.

Pierwszego dnia, w poniedziałek 12 II 2018r. dzieci pojechały do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Rudzie. Uczestniczyły w ciekawych zajęciach zarówno w terenie jak i na sali dydaktycznej. Zajęcia zakończono wspólnym pieczeniem kiełbasek przy ognisku.Drugiego dnia 13 II 2018r. we wtorek, przeprowadziliśmy zajęcia kulinarne. Dzieci przygotowały produkty do pizzy i każdy stworzył własną, według swojego pomysłu. Wszystkim bardzo smakowało. Następnie odbyły się zajęcia sportowe na sali gimnastycznej.Środa 14 II 2018r. to dzień relaksu w wodzie. Uczestnicy pojechali do Rypińskiego Centrum Sportu i Rekreacji. Wracaliśmy zmęczeni i zadowoleni.

Czwartego dnia ferii nie brakowało rozrywek. Zajęcia rozpoczęły się spotkaniem z panią psycholog, M. Markowską, która poćwiczyła z dziećmi jak panować nad emocjami, nauczyła je, że warto je nazywać i rozpoznawać. Następnie dzieci pojechały do Lidzbarka na lodowisko. Dzień zakończyliśmy wspólnym posiłkiem w restauracji „Chata” .

W piątek 16 II 2018r. odbyły się zajęcia artystyczne: Wiklina z papieru. Swoimi zdolnościami podzieliła się z dziećmi p. Danuta Warlikowska z Małego Leźna, która ma niezwykły talent i cierpliwość do wykonywania niepowtarzalnych ozdób. Dzieci chętnie uczestniczyły w tych kreatywnych i ciekawych zajęciach, wykonały bardzo efektowne i ładne pamiątki.

Wspólnie stwierdzamy: szkoda, że to już ostatni dzień zajęć. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za to, że byli tacy grzeczni. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również zostaną zorganizowane takie ciekawe zajęcia. Bardzo serdecznie dziękujemy p. Arlecie Skowrońskiej z GOPS w Brzoziu oraz Wójtowi Gminy Brzozie za udostępnienie autobusu na wyjazdy i za wszelką okazaną pomoc.

Anna Ottka i Marian Borowski

SP Wielkie Leźno - Ferie 2018 - zdjęcie grupowe przedstawiające uczestników