Znamy zwycięzców III Turnieju Piłki Nożnej „Górnik Zabrze Cup – Brzozie 2016”

W zawodach udział wzięło ponad 50 zawodników i zawodniczek z województw kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Turniej rozegrany został w dwóch kategoriach i przeznaczony był dla uczniów i uczennic szkół podstawowych.

W kategorii dziewcząt zwyciężyły uczennice ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Tylicach, natomiast wśród chłopców uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Brzoziu.

Najlepszą zawodniczką turnieju dziewcząt uznano Darię Lange z Tylic, która z rąk Wójta Gminy Brzozie otrzymała szalik klubowy Górnika Zabrze.

Najlepszym zawodnikiem turnieju chłopców został Patryk Zabłoński z Grudziądza, który również otrzymał szalik klubowy Górnika Zabrze z rąk Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Mirosławy Grabowskiej.

Turniej toczył się w miłej i sportowej atmosferze, zgodnie z zasadami fair-play.

Medale i nagrody dla wszystkich zawodników turnieju ufundował Klub Sportowy Górnik Zabrze oraz Wójt Gminy Brzozie, a wręczyli je Wójt Gminy Brzozie Bogusław Błaszkiewicz oraz Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Mirosława Grabowska.

Organizatorem turnieju był animator sportu, nauczyciel wychowania fizycznego oraz akcjonariusz klubu Górnik Zabrze Jarosław Roszkowski.

Honorowy patronat nad turniejem objęli Klub Sportowy Górnik Zabrze oraz Wójt Gminy Brzozie.