Zwycięzcy II Turnieju Górnik Zabrze Cup!

Dnia 28 maja 2015r. na boisku Orlik w Brzoziu (powiat brodnicki) odbyła się II edycja Turnieju Piłki Nożnej Górnik Zabrze Cup 2015.

W zawodach udział wzięło 12 zespołów, z łączną ilością ponad 100 zawodników i zawodniczek z województwa kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.
Turniej rozegrany został w czterech kategoriach wiekowych i przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych z klas I-III i klas IV-VI.

W kategorii dziewcząt młodszych (2005-2007) zwyciężyły uczennice ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Tylicach, zaś drugie miejsce zajęły uczennice ze Szkoły Podstawowej w Brzoziu.
Kategoria chłopców z tego samego rocznika pierwsze miejsce zajęli chłopcy z Brzozia, przed zawodnikami z Tylic i Miesiączkowa.
Klasyfikacja dziewcząt z rocznika 2002-2004 przedstawia się następująco: miejsce pierwsze SP Brzozie, następnie SSP Tylice i Pszczółki Brzozie.
Największa rywalizacja toczyła się w kategorii chłopców rocznik 2002-2004, tu z kompletem zwycięstw pierwsze miejsce zajęli zawodnicy z SP Miesiączkowa, przed SP Brzozie, Naprzód Brzozie i SSP Tylice.

Zwycięscy poszczególnych kategorii:
– dziewczęta ur. 2005-2007 – Społeczna Szkoła Podstawowa Tylice
– chłopcy ur. 2005-2007 – Szkoła Podstawowa Brzozie
– dziewczęta ur. 2002-2004 – Szkoła Podstawowa Brzozie
– chłopcy ur. 2002-2004 – Szkoła Podstawowa Miesiączkowo

Turniej toczył się w miłej i sportowej atmosferze, zgodnie z zasadami fair-play.

Organizatorem turnieju był animator sportu Jarosław Roszkowski.

Puchary, dyplomy, statuetki i nagrody dla wszystkich zawodników turnieju ufundował Klub Sportowy Górnik Zabrze oraz Wójt Gminy Brzozie, a wręczyli je zaproszeni goście ze śląska Jorguś (maskotka klubowa) i Pan Bartłomiej Perek oraz Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Mirosława Grabowska i Wójt Bogusław Błaszkiewicz.

Honorowy patronat nad turniejem objęli Klub Sportowy Górnik Zabrze oraz Wójt Gminy Brzozie.