Życzenia, gratulacje i nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej

DSC 1312

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest w Polsce każdego 14 października na pamiątkę powołania Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku. Była ona pierwszą w Polsce i jedną z pierwszych w całej Europie instytucją władzy oświatowej o charakterze współczesnego ministerstwa edukacji.

Z okazji tego święta w Restauracji Kalchem w Brzoziu odbyło się uroczyste spotkanie z dyrektorami i nauczycielami oraz pracownikami administracyjnymi i obsługi gminnych placówek oświatowych.

W trakcie spotkania Wójt Gminy Brzozie Pani Danuta Kędziorska- Cieszyńska pogratulowała wszystkim obecnym oraz złożyła podziękowała za trud włożony w edukację i wychowanie, za pasją, zaangażowanie oraz stosowanie innowacyjnych metod nauczania. Pani wójt życzyła uśmiechu, energii i cierpliwości. Zadeklarowała, że gmina Brzozie dołoży wszelkich starań aby pozyskać kolejne środki zewnętrzne na rozwój placówek- żłobków i szkół. Serdeczne życzenia przekazała także Przewodnicząca Rady Gminy Brzozie Maria Florkiewicz, dziękując za codzienny trud w procesie edukacji.

W tym podniosłym dniu z ramienia Urzędu Gminy wzięły udział także zastępca wójta Grażyna Grzecznowska, skarbnik Ewa Piotrowicz oraz z podinspektor ds. oświaty Aleksandra Grajewska.

Podziękowania złożono dyrektorom szkół na terenie Gminy Brzozie – Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Wielkim Leźnie pani Anicie Babalskiej, Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Jajkowie pani Małgorzacie Tambowcew, Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Brzoziu pani Katarzynie Wandzlewicz , a także pani Wiolettcie Zarębskiej, Dyrektorowi Samorządowego Żłobka „Brzozowy Gaik” w Brzoziu i Jajkowie.

Tak jak w zeszłym roku w tym również przyznano Nagrody Wójta Gminy Brzozie, w gronie wyróżnionych nauczycieli znaleźli się:

Monika Jarzębska -nauczyciel w Szkole Podstawowej w Brzoziu

Anna Stajszczak -nauczyciel w Szkole Podstawowej w Wielkim Leźnie

Sylwia Ochlak – nauczyciel w Szkole Podstawowej w Brzoziu

Joanna Górzewska – Nauczyciel w Szkole Podstawowej w Wielkim Leźnie, Brzoziu oraz Jajkowie

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym.